I. Český Lawn - Tennis Klub Praha

Úvodní strana » Klub » O klubu

O klubu

Nejstarší a nejprestižnější tenisový klub v České republice, se nachází v samotném centru Prahy v prostředí ostrova Štvanice.

ostrov.pngNaleznete zde 15 antukových venkovních kurtů, z toho 3 s umělým osvětlením, 2 dvorce s tvrdým povrchem a 2 kurty v pevné hale. V zimě pak 12 krytých dvorců (8 s umělým povrchem a 4 antukové).

Klub byl založen již v roce 1893 a má tedy za sebou již velmi bohatou historii. Ucelené informace o vzniku klubu, slavných hráčích, kteří na Štvanici hráli i o novodobé historii naleznete ve speciálních I.ČLTK Revue vydaných ke 120. výročí a 130. výročí založení klubu.

V současnosti v klubu paralelně a bezproblémově funguje závodní i rekreační tenis. Členství v klubu je nabízeno široké veřejnosti, stačí uhradit roční poplatek a čerpat výhody spojené s členstvím v I.ČLTK Praha může tedy úplně každý.

Pro členy je kromě tenisových kurtů k dispozici zcela zdarma venkovní bazén, moderní posilovna a wellness centrum se saunou, vířivkou a masážemi. Členskou slevu pak mohou využít na hodiny v halách či na pronájem ostatních doplňkových sportovišť.
Klubový restaurant s venkovní terasou pak přivítá všechny návštěvníky nejen po sportovní aktivitě, ale i při klubových nebo soukromých akcích a při vašich obchodních jednáních. Sportovní recepce umožňuje členům operativní 300_areal.jpgrezervaci kurtů, právě tak jako rezervaci individuálních tréninků u profesionálních trenérů.

Klub pořádá každoročně pro své členy řadu akcí sportovního i společenského charakteru. Možnost častého setkání s významnými osobnostmi z politického i kulturního světa je vítaná hlavně v podnikatelských kruzích. Řada obchodních partnerů klubu využívá možnosti svěřit zkušeným pracovníkům klubu i pořádání firemních turnajů, které je nabízeno včetně restauračního zázemí.

Pronájmy venkovních dvorců pro veřejnost jsou možné ve všední dny i o víkendech po celý den, tedy od 7:00 do 22:00. Informace na telefonu recepce klubu 608 974 974, popř. e-mailem plocova@cltk.cz  300_small_center.jpg

Jakékoliv informace o možnosti získání členství v I. ČLTK Praha, ať už individuálního hrajícího i nehrajícího, rodinného nebo firemního získáte v sekretariátu klubu na telefonu            604 230 721

Výsledky našich hráčů

• Turnaj mužů a žen Prague Open v termínu 5. - 12. května 2024

Vážení příznivci tenisu, tímto potvrzujeme konání kombinovaného turnaje mužů a žen na pražské Štvanici v termínu 5. - 12. května 2024. Více informací naleznete na www.pragueopen.org

• Jubilejní 30. Masters v babytenise na Štvanici

Na konci března 2024 pořádala Tenisová škola Markéty Vondroušové již 30. Masters v babytenise. Na závěrečném turnaji se představili z domácích hráčů hned 3 chlapci a 9 dívek.

• Eva Halfarová vítězně na "áčku" v Břeclavi

Eva Halfarová ovládla poslední "áčkový" turnaj starších žákyň v zimní části sezóny, který se konal 22.-26.3.2024 v TC BORS CLUBU v Břeclavi. Teprve třináctiletá talentovaná hráčka I.ČLTK Praha byla vzhledem ke svému věku mezi nenasazenými hráčkami, přesto zvítězila poměrně suverénním způsobem. Jediný set na turnaji ztratila ve čtvrtfinále s Vanessou Višňovskou. V semifinále udolala první nasazenou, Karolínu Šmídovou, 6:4 7:5 a ve finále čtvrtou nasazenou, Nelu Padrnosovou, 7:6 6:0. Evě k tomuto výsledku moc gratulujeme!