I. Český Lawn - Tennis Klub Praha

telefon

222 316 317

CTC – Centenary Tennis Clubs

Historie

I.ČLTK Praha je od roku 2000 členem Centenary Tennis Clubs (zkratka CTC) sdružující prestižní tenisové kluby z celého světa starší než 100 let. CTC bylo založeno v roce 1996 pod patronací Juana A. Samaranche a má sídlo v Olympijském muzeu v Lausanne. Mezi zakládajícími členy nalezneme takové kluby jako Real Club de Tennis Barcelona-1899, Racing Club France, LTTC Rot Weiss Berlin, Royal Leopold Club Bruxelles, Tennis Club Milano A. Bonacossa. V současné době CTC sdružuje 71 tenisových klubů z celého světa. Na výročním zasedání v Lausanne v listopadu 2006 bylo u příležitosti 10. výročí CTC uděleno doživotní čestné prezidentství panu Juanu A. Samaranchovi, který se výročního zasedání osobně zúčastnil. I.ČLTK má od roku 2005 v Ing. Petru Šimůnkovi zástupce v devítičlenném řídícím výboru CTC.ctc_logo_pruhl.png

V rámci kontaktů s kluby sdruženými v CTC jsme na našich dvorcích přivítali členy Real Club de Tennis Barcelona-1899, Villa Primrose z Bordeaux, Fitzwilliam Lawn Tennis Club z Dublinu a H.L.T.C. Leimonias z Haagu. Na oplátku si naši členové přivezli krásné zážitky, a to nejen tenisové, ze zájezdů do Barcelony, Bordeaux, Dublinu nebo Haagu. Náš tým složený z bývalých špičkových hráčů na čele s Milanem Šrejberem a Ivou Budařovou-Šimůnkovou se zúčastnil v roce 2003 turnaje čtyř klubů v holandském Haagu. Kromě I.ČLTK a pořádajícícho LTC Leimonias se turnaje u příležitosti 115. výročí založení tohoto nejstaršího holandského tenisového klubu zúčastnily Real Club de Tennis Barcelona-1899 a All England Lawn Tennis & Croquet Club (klub, kde se hraje světoznámý Wimbledon). V rámci nově vzniklé soutěže pro členy sdružené v asociaci stoletých klubů CTC Competition se náš klub utkal v srpnu 2005 v Berlíně s LTTC Rot-Weiss Berlin a v roce 2007 náš klub uspořádal jednu z evropských skupin CTC Competition , kdy jsme v Praze přivítali Wiener Park Club, The Edgbaston Priory Club z Birminghamu a Tennis Club Parioli z Říma. V roce 2008 jsme hráli skupinu v Ženevě, v roce 2009 ve španělském Santanderu, v roce 2010 v Bruselu. V roce 2012 jsme již podruhé pořádali jednu ze čtyř evropských skupin CTC Senior Competiton a po finalovém vítězství nad TC de Genéve si náš tým zajistil účast ve Final Four v roce 2013, které pořádal TC Parioli, kde obsadil třetí místo, když nejdříve podlehl domácímu výběru na čele se Sandrine Testud a v boji o třetí místo porazil švédskou Kungligu.

I pro naše žáky a juniory se již naskytla příležitost změřit síly se svými vrstevníky z některých klubů sdružených v CTC. V prvním červencovém týdnu 2005 k nám přijelo deset dětí z Royal Leopold Tennis Club, které kromě toho, že bydlely v rodinách našich členů, měly možnost změřit síly s našimi žáky a juniory a také poznat krásy Prahy a okolí. V červenci 2006 na oplátku mělo našich osm žáků a juniorů možnost strávit pět nezapomenutelných dní v Bruselu, kde se kromě pěkných tenisových utkání seznámili s památkami hlavního belgického města.

Fitzwilliam Cup (U 17)

V letech 2006 – 2011 se náš juniorský výběr účastnil turnaje čtyř týmů CTC – Fitzwilliam Cup, kde pravidelnými účastníky kromě našeho klubu byly dále Villa Primrose, Kunliga Lawn Tennis Klubben ze Stockholmu a Fitzwilliam Lawn Tennis Club. Jednotlivé kluby se v pořadatelství tohoto turnaje pravidelně střídaly a v roce 2007 byl uspořádán Fitzwilliam Cup u nás.

Carrickmines Cup (U 12)

Od roku 2007 se výběr našich mladších žáků účastní turnaje pořádaném druhým irským klubem Carrickmines Croquet & Lawn Tennis Club, kde naši nejmladší mají možnost kromě změření sil se svými vrstevníky z Dublinu, Barcelony (RCTB-1899 a Polo), Londýna a Santanderu i prvních zkušeností ze hry na travnatých dvorcích.

I. ČLTK Praha Cup (U 14)

Od roku 2008 náš klub pořádá týmovou soutěž pro starší žáky v rámci CTC – I.ČLTK Praha Cup. Původní počet týmů čtyři byl od roku 2010 byl rozšířen na šest. Již pravidelnými účastníky tohoto turnaje jsou týmy starších žáků z Barcelony (RCTB-1899 a Polo), Londýna (Cumberland), Stockholmu (Kungliga) a Dublinu (Carrickmines).

Zajímavosti

Za zmínku jistě také stojí to, že prezident klubu pan Ing. František Stejskal se zúčastnil jako čestný host v říjnu 2007 oslav 110 let Villa Primrose.

Na závěr je nutné připomenout, že všichni členové klubu mají při svých cestách po světě možnost si zahrát v kterémkoliv členském klubu CTC na základě oficiálního sdělení ze strany našeho klubu.

Výsledky našich hráčů

  • Letní kempy 2023

    Tenisová škola I.ČLTK Praha zveřejnila termíny letních prázdninových kempů pro děti (dop. pro ročníky 2018-2014).

  • Ing. PETR ŠIMŮNEK byl zvolen novým prezidentem klubu

    Vážení členové klubu, oznamujeme vám tímto, že dne 22.6.2022 rezignoval na funkci člena výboru a prezidenta klubu prof. Václav Klaus. Vykonával tuto funkci po dobu 11 let, zvolení prezidentem klubu proběhlo v době, kdy byl ještě zároveň v pozici prezidenta České republiky. Výbor klubu mu za tuto práci pro I.ČLTK Praha poděkoval a vyjádřil přání, aby prof. Václav Klaus zůstal i nadále čestným členem klubu, kterým se stal v roce 1993. Do devítičlenného výboru byl jednomyslně kooptován Mgr. Martin Šustr, který již 5 let vykonává funkci manažera pro správu areálu. Na své schůzi dne 14.7.2022 výbor I.ČLTK Praha zvolil novým prezidentem klubu Ing. Petra Šimůnka, který je již 32 let členem výboru, kde zastává také funkci ekonoma klubu a současně pak působí od roku 2014 v pozici viceprezidenta CTC (Centuries Tennis Clubs) se sídlem v Lausanne.

Rychlý kontakt