I. Český Lawn - Tennis Klub Praha

telefon

222 316 317

CTC – Centenary Tennis Clubs

Historie

I.ČLTK Praha je od roku 2000 členem Centenary Tennis Clubs (zkratka CTC) sdružující prestižní tenisové kluby z celého světa starší než 100 let. CTC bylo založeno v roce 1996 pod patronací Juana A. Samaranche a má sídlo v Olympijském muzeu v Lausanne. Mezi zakládajícími členy nalezneme takové kluby jako Real Club de Tennis Barcelona-1899, Racing Club France, LTTC Rot Weiss Berlin, Royal Leopold Club Bruxelles, Tennis Club Milano A. Bonacossa. V současné době CTC sdružuje 71 tenisových klubů z celého světa. Na výročním zasedání v Lausanne v listopadu 2006 bylo u příležitosti 10. výročí CTC uděleno doživotní čestné prezidentství panu Juanu A. Samaranchovi, který se výročního zasedání osobně zúčastnil. I.ČLTK má od roku 2005 v Ing. Petru Šimůnkovi zástupce v devítičlenném řídícím výboru CTC.ctc_logo_pruhl.png

V rámci kontaktů s kluby sdruženými v CTC jsme na našich dvorcích přivítali členy Real Club de Tennis Barcelona-1899, Villa Primrose z Bordeaux, Fitzwilliam Lawn Tennis Club z Dublinu a H.L.T.C. Leimonias z Haagu. Na oplátku si naši členové přivezli krásné zážitky, a to nejen tenisové, ze zájezdů do Barcelony, Bordeaux, Dublinu nebo Haagu. Náš tým složený z bývalých špičkových hráčů na čele s Milanem Šrejberem a Ivou Budařovou-Šimůnkovou se zúčastnil v roce 2003 turnaje čtyř klubů v holandském Haagu. Kromě I.ČLTK a pořádajícícho LTC Leimonias se turnaje u příležitosti 115. výročí založení tohoto nejstaršího holandského tenisového klubu zúčastnily Real Club de Tennis Barcelona-1899 a All England Lawn Tennis & Croquet Club (klub, kde se hraje světoznámý Wimbledon). V rámci nově vzniklé soutěže pro členy sdružené v asociaci stoletých klubů CTC Competition se náš klub utkal v srpnu 2005 v Berlíně s LTTC Rot-Weiss Berlin a v roce 2007 náš klub uspořádal jednu z evropských skupin CTC Competition , kdy jsme v Praze přivítali Wiener Park Club, The Edgbaston Priory Club z Birminghamu a Tennis Club Parioli z Říma. V roce 2008 jsme hráli skupinu v Ženevě, v roce 2009 ve španělském Santanderu, v roce 2010 v Bruselu. V roce 2012 jsme již podruhé pořádali jednu ze čtyř evropských skupin CTC Senior Competiton a po finalovém vítězství nad TC de Genéve si náš tým zajistil účast ve Final Four v roce 2013, které pořádal TC Parioli, kde obsadil třetí místo, když nejdříve podlehl domácímu výběru na čele se Sandrine Testud a v boji o třetí místo porazil švédskou Kungligu.

I pro naše žáky a juniory se již naskytla příležitost změřit síly se svými vrstevníky z některých klubů sdružených v CTC. V prvním červencovém týdnu 2005 k nám přijelo deset dětí z Royal Leopold Tennis Club, které kromě toho, že bydlely v rodinách našich členů, měly možnost změřit síly s našimi žáky a juniory a také poznat krásy Prahy a okolí. V červenci 2006 na oplátku mělo našich osm žáků a juniorů možnost strávit pět nezapomenutelných dní v Bruselu, kde se kromě pěkných tenisových utkání seznámili s památkami hlavního belgického města.

Fitzwilliam Cup (U 17)

V letech 2006 – 2011 se náš juniorský výběr účastnil turnaje čtyř týmů CTC – Fitzwilliam Cup, kde pravidelnými účastníky kromě našeho klubu byly dále Villa Primrose, Kunliga Lawn Tennis Klubben ze Stockholmu a Fitzwilliam Lawn Tennis Club. Jednotlivé kluby se v pořadatelství tohoto turnaje pravidelně střídaly a v roce 2007 byl uspořádán Fitzwilliam Cup u nás.

Carrickmines Cup (U 12)

Od roku 2007 se výběr našich mladších žáků účastní turnaje pořádaném druhým irským klubem Carrickmines Croquet & Lawn Tennis Club, kde naši nejmladší mají možnost kromě změření sil se svými vrstevníky z Dublinu, Barcelony (RCTB-1899 a Polo), Londýna a Santanderu i prvních zkušeností ze hry na travnatých dvorcích.

I. ČLTK Praha Cup (U 14)

Od roku 2008 náš klub pořádá týmovou soutěž pro starší žáky v rámci CTC – I.ČLTK Praha Cup. Původní počet týmů čtyři byl od roku 2010 byl rozšířen na šest. Již pravidelnými účastníky tohoto turnaje jsou týmy starších žáků z Barcelony (RCTB-1899 a Polo), Londýna (Cumberland), Stockholmu (Kungliga) a Dublinu (Carrickmines).

Zajímavosti

Za zmínku jistě také stojí to, že prezident klubu pan Ing. František Stejskal se zúčastnil jako čestný host v říjnu 2007 oslav 110 let Villa Primrose.

Na závěr je nutné připomenout, že všichni členové klubu mají při svých cestách po světě možnost si zahrát v kterémkoliv členském klubu CTC na základě oficiálního sdělení ze strany našeho klubu.

Výsledky našich hráčů

Rychlý kontakt