I. Český Lawn - Tennis Klub Praha

telefon

222 316 317

CTC – Centenary Tennis Clubs

Historie

I.ČLTK Praha je od roku 2000 členem Centenary Tennis Clubs (zkratka CTC) sdružující prestižní tenisové kluby z celého světa starší než 100 let. CTC bylo založeno v roce 1996 pod patronací Juana A. Samaranche a má sídlo v Olympijském muzeu v Lausanne. Mezi zakládajícími členy nalezneme takové kluby jako Real Club de Tennis Barcelona-1899, Racing Club France, LTTC Rot Weiss Berlin, Royal Leopold Club Bruxelles, Tennis Club Milano A. Bonacossa. V současné době CTC sdružuje 85 tenisových klubů z celého světa. I.ČLTK Praha má od roku 2005 v Ing. Petru Šimůnkovi zástupce v devítičlenném řídícím výboru CTC, který je od roku 2011 i vicepresidentem CTC.

V rámci kontaktů s kluby sdruženými v CTC jsme na našich dvorcích sehráli přátelská utkání s Real Club de Tennis Barcelona-1899, Villa Primrose z Bordeaux, Fitzwilliam Lawn Tennis Club z Dublinu a H.L.T.C. Leimonias z Haagu. Na oplátku si naši členové přivezli krásné zážitky, a to nejen tenisové, ze zájezdů do Barcelony, Bordeaux, Dublinu nebo Haagu.

CTC Senior Competition

Náš seniorský tým se pravidelně zúčastňuje CTC Senior Competition, jejíž finálovou skupinu v letech 2016–2019 vyhrál. Náš klub také již čtyřikrát pořádal jednu ze skupin CTC Senior Competition , naposledy v roce 2018.

I naši žáci mají příležitost změřit síly se svými vrstevníky z některých klubů sdružených v CTC.

Carrickmines Cup (U 12)

Od roku 2007 se výběr našich mladších žáků účastnil turnaje pořádaném druhým irským klubem Carrickmines Croquet & Lawn Tennis Club, kde naši nejmladší mají možnost kromě změření sil se svými vrstevníky z Dublinu, Barcelony (RCTB-1899 a Polo), Londýna a Santanderu, Stockholmu i prvních zkušeností ze hry na travnatých dvorcích. Jednoho z těchto turnajů se jako mladší žákyně zúčastnila i naše Markéta Vondroušová.

I. ČLTK Praha Cup (U 14)

Od roku 2008 náš klub pořádá týmovou soutěž pro starší žáky - I.ČLTK Praha Cup. Naši žáci se tak utkali s týmy starších žáků z Barcelony (RCTB-1899 a Polo), Londýna (Cumberland), Stockholmu (Kungliga) a Dublinu (Carrickmines).

Reciprocita

Benefitem pro všechny členy našeho klubu plynoucí z členství v CTC je jistě i to, že při svých cestách po světě mají možnost si bezplatně zahrát v členských klubech CTC. Na oplátku i my umožňujeme členům z CTC klubů si zahrát na našich dvorcích.

 

Výsledky našich hráčů

  • Oslavy 130 let klubu 22.7.2023 - fotogalerie

    Vážení členové, v sobotu 22.7.2023 proběhly v tenisovém areálu na Štvanici oslavy 130 založení našeho klubu I.ČLTK Praha. Děkujeme všem hráčům, kteří se zúčastnili odpoledního turnaje čtyřher i všem hostům, kteří přišli na následný slavnostní večer. Pod odkazem níže naleznete fotogalerii z celého dne oslav. Fotogalerie zde

  • Karolína Muchová ve finále Roland Garros 2023

    Hráčka I.ČLTK Praha Karolína Muchová si na pařížské antuce zahrála premiérové grandslamové finále. V souboji o titul nestačila na světovou jedničku Igu Šwiatekovou z Polska, které po téměř třech hodinách podlehla 2:6, 7:5 a 4:6.

Rychlý kontakt