I. Český Lawn - Tennis Klub Praha

telefon

608 974 974

CTC – Centenary Tennis Clubs

Historie

I.ČLTK Praha je od roku 2000 členem Centenary Tennis Clubs (zkratka CTC) sdružující prestižní tenisové kluby z celého světa starší než 100 let. CTC bylo založeno v roce 1996 pod patronací Juana A. Samaranche a má sídlo v Olympijském muzeu v Lausanne. Mezi zakládajícími členy nalezneme takové kluby jako Real Club de Tennis Barcelona-1899, Racing Club France, LTTC Rot Weiss Berlin, Royal Leopold Club Bruxelles, Tennis Club Milano A. Bonacossa. V současné době CTC sdružuje 85 tenisových klubů z celého světa. I.ČLTK Praha má od roku 2005 v Ing. Petru Šimůnkovi zástupce v devítičlenném řídícím výboru CTC, který je od roku 2011 i vicepresidentem CTC.

V rámci kontaktů s kluby sdruženými v CTC jsme na našich dvorcích sehráli přátelská utkání s Real Club de Tennis Barcelona-1899, Villa Primrose z Bordeaux, Fitzwilliam Lawn Tennis Club z Dublinu a H.L.T.C. Leimonias z Haagu. Na oplátku si naši členové přivezli krásné zážitky, a to nejen tenisové, ze zájezdů do Barcelony, Bordeaux, Dublinu nebo Haagu.

CTC Senior Competition

Náš seniorský tým se pravidelně zúčastňuje CTC Senior Competition, jejíž finálovou skupinu v letech 2016–2019 vyhrál. Náš klub také již čtyřikrát pořádal jednu ze skupin CTC Senior Competition , naposledy v roce 2018.

I naši žáci mají příležitost změřit síly se svými vrstevníky z některých klubů sdružených v CTC.

Carrickmines Cup (U 12)

Od roku 2007 se výběr našich mladších žáků účastnil turnaje pořádaném druhým irským klubem Carrickmines Croquet & Lawn Tennis Club, kde naši nejmladší mají možnost kromě změření sil se svými vrstevníky z Dublinu, Barcelony (RCTB-1899 a Polo), Londýna a Santanderu, Stockholmu i prvních zkušeností ze hry na travnatých dvorcích. Jednoho z těchto turnajů se jako mladší žákyně zúčastnila i naše Markéta Vondroušová.

I. ČLTK Praha Cup (U 14)

Od roku 2008 náš klub pořádá týmovou soutěž pro starší žáky - I.ČLTK Praha Cup. Naši žáci se tak utkali s týmy starších žáků z Barcelony (RCTB-1899 a Polo), Londýna (Cumberland), Stockholmu (Kungliga) a Dublinu (Carrickmines).

Reciprocita

Benefitem pro všechny členy našeho klubu plynoucí z členství v CTC je jistě i to, že při svých cestách po světě mají možnost si bezplatně zahrát v členských klubech CTC. Na oplátku i my umožňujeme členům z CTC klubů si zahrát na našich dvorcích.

 

Výsledky našich hráčů

  • Dmitrij Pšeničný ovládl domácí turnaj starších žáků

    Hráč I.ČLTK Praha, Dmitrij Pšeničný, zvítězil na turnaji ČTS třídy "A" starších žáků, který se odehrál od 26. do 29. ledna na domácí půdě na Štvanici. Letos čtrnáctiletý hráč porazil v napínavém finálovém duelu prvního nasazeného Davida Drlíka z TK PRECHEZA Přerov 4:6 6:4 6:2. Do semifinále se probojoval další hráč I.ČLTK Praha, Marek Šmejcký.

  • Tenisová škola Markéty Vondroušové pořádá letní tenisové kempy 2024

    Termíny kempů: 1. termín … 8. – 12. července 2024 2. termín ... 15. - 19. července 2024 3. termín … 29. července - 2. srpna 2024 4. termín … 12. - 16. srpna 2024 5. termín … 26. – 30. srpna 2024 Obsah a program: kempy jsou založeny na tenisovém tréninku pod vedením profesionálních trenérů I. ČLTK Praha a jsou určeny pro děti od cca 5 do 9 let (věkové kategorie minitenis, střední kurt a babytenis) Více informací a přihlášky: od března 2024 Kontaktní osoba: Mgr. Jan Pecha, Ph.D. mobil: 721 663 118 e-mail: pecha@cltk.cz

  • Kateřina Kubíková ve finále áčka mladších žákyň

    Kateřina Kubíková bojovala o titul na turnaji ČTS třídy "A" mladších žákyň ve Vitality Slezsko. Štvanická talentovaná hráčka se dostala až do finále, kde byla nad její síly Kristýna Nikodymová. Po boku Beaty Marešová pak ovládla Kateřina čtyřhru. Ke skvělému výsledku gratulujeme!

Rychlý kontakt