I. Český Lawn - Tennis Klub Praha

Úvodní strana » Klub » O klubu

O klubu

Nejstarší a nejprestižnější tenisový klub v České republice, se nachází v samotném centru Prahy v prostředí ostrova Štvanice.

ostrov.pngNaleznete zde 15 antukových venkovních kurtů, z toho 3 s umělým osvětlením, 2 dvorce s tvrdým povrchem a 2 kurty v pevné hale. V zimě pak 12 krytých dvorců (8 s umělým povrchem a 4 antukové).

Klub byl založen již v roce 1893 a má tedy za sebou již velmi bohatou historii. Ucelené a velmi hezky zpracované informace o vzniku klubu, slavných hráčích, kteří na Štvanici hráli i o novodobé historii naleznete ve speciální I.ČLTK Revue vydané ke 120. výročí založení klubu zde.

V současnosti v klubu paralelně a bezproblémově funguje závodní i rekreační tenis. Členství v klubu je nabízeno široké veřejnosti, stačí uhradit roční poplatek a čerpat výhody spojené s členstvím v I.ČLTK Praha může tedy úplně každý.

Pro členy je kromě tenisových kurtů k dispozici zcela zdarma venkovní bazén, moderní posilovna a wellness centrum se saunou, vířivkou a masážemi. Členskou slevu pak mohou využít na hodiny v halách či na pronájem ostatních doplňkových sportovišť.
Klubový restaurant s venkovní terasou pak přivítá všechny návštěvníky nejen po sportovní aktivitě, ale i při klubových nebo soukromých akcích a při vašich obchodních jednáních. Sportovní recepce umožňuje členům operativní 300_areal.jpgrezervaci kurtů, právě tak jako rezervaci individuálních tréninků u profesionálních trenérů.

Klub pořádá každoročně pro své členy řadu akcí sportovního i společenského charakteru. Možnost častého setkání s významnými osobnostmi z politického i kulturního světa je vítaná hlavně v podnikatelských kruzích. Řada obchodních partnerů klubu využívá možnosti svěřit zkušeným pracovníkům klubu i pořádání firemních turnajů, které je nabízeno včetně restauračního zázemí.

Pronájmy venkovních dvorců pro veřejnost jsou možné ve všední dny i o víkendech po celý den, tedy od 7:00 do 22:00. Informace na telefonu recepce klubu 222 316 317, popř. e-mailem plocova@cltk.cz  300_small_center.jpg

Jakékoliv informace o možnosti získání členství v I. ČLTK Praha, ať už individuálního hrajícího i nehrajícího, rodinného nebo firemního získáte v sekretariátu klubu na telefonu               222 324 601 nebo 604 230 721.

Výsledky našich hráčů

• Tenisový areál I.ČLTK Praha v plném režimu OTEVŘEN !

V souvislosti s aktuálním usnesením Vlády ČR je areál I.ČLTK Praha od 25.5.2020 bez omezení otevřen! Otevřeny jsou venkovní kurty i pevná hala, povolena je dvouhra i čtyřhra. Pro rekreační hráče jsou otevřeny venkovní kurty 1,5,6,7,8 + případně pevná hala Závodní hráči včetně mládeže pak mohou využít kurtů 2,3,4,10-16 Otevřena je recepce Kompletně otevřeno je zázemí klubu - tedy šatny, sprchy atd. Otevřeno je fitness i wellness centrum vč. masáží a fyzioterapie Restaurace funguje dle aktuálního nařízení, tedy uvnitř s rouškou, s předepsanými rozestupy atd. nebo na venkovní terase Z hygienických důvodů platí poslední drobné omezení - dočasně zrušeno je půjčování ručníků či prostěradel (do sprch i do wellness centra), prosíme členy, aby si nosili své ručníky, děkujeme!

• Dopis členům a hráčům I.ČLTK Praha

Vážení členové klubu, dovolujeme si vás oslovit v situaci, kdy každý má jistě řadu starostí se svými blízkými i s organizací svého zaměstnání nebo podnikání. Ale vzhledem k tomu, že jsme mnohdy uvězněni ve svých domovech, jistě si najdete také trochu času na přečtení tohoto e-mailu.

• Prague Open 2020 zrušen

Vážení tenisoví příznivci, bohužel vám musíme oznámit, že z důvodu současné situace a na základě usnesení ATP a ITF je letošní ročník turnaje Prague Open na Štvanici je zrušen! Děkujeme za pochopení a podporu! Přejeme všem pevné zdraví! organizační výbor Prague Open 2020