I. Český Lawn - Tennis Klub Praha

telefon

222 316 317

Úvodní strana » Články » Australian Open 2021
Úvodní strana » Články » Australian Open 2021

Australian Open 2021

Premiérová účast Karolíny Muchové v grandslamovém semifinále, Markéta Vondroušová zaznamenala senzační start do letošní sezóny.

Hráčka I. ČLTK Praha Karolína Muchová senzačně postoupila do semifinále Australian Open, když si postupně poradila s Lotyškou Ostapenkovou, Němkou Barthelovou, světovou šestkou Karolínou Plíškovou, Belgičankou Mertensovou a světovou jedničkou Australankou Bartyovou. 

Dvouhodinovou bitvu o postup do finále prvního grandslamu sezóny rozhodlo ztracené podání Karolíny v úvodu třetí sady. Štvanická tenistka přesto bojovala až do konce. V poslední hře za stavu 4:5 postupně odvrátila čtyři mečboly. Zároveň ale nevyužila tři šance na prolomení podání Bradyové. Svou pátou možnost ukončit zápas už Američanka využila a vyhrála 6:4, 3:6 a 6:4.

Karolína se na světovém žebříčku WTA posunula o pět příček na 22. místo!

Výsledky Karolíny Muchové na Australian Open 2021:
1.kolo Muchová - Ostapenko (LAT) 75 62
2.kolo Muchová - Barthel (GER) 64 61
3.kolo Muchová - Plíšková (CZE) 75 75
osmifinále Muchová - Mertens (BEL) 76 75
čtvrtfinále Muchová - Barty (AUS) 16 63 62
semifinále Muchová - Brady (USA) 46 63 46

kaja.jpgKarolína Muchová

Na letošním ročníku Australian Open se dařilo také Markétě Vondroušové (WTA 20), která skončila v osmifinále. V boji o postup do čtvrtfinále byla nad její síly byla tchajwanská veteránka Su-wej Sie. Jednadvacetiletá Češka podlehla stejné soupeřce taktéž zkraje roku na turnaji v Abú Zabí.

Markéta tak úspěchem na prvním grandslamu roku navázala na svou semifinálovou účast na předcházejícím turnaji WTA International v Melbourne, kde po vítězstvích nad Ruskou Grachevou, Ruskou Zvonarevou a Argentinkou Podorskou podlehla až Španělce Muguruzové (WTA 15).

maki.jpg

Markéta Vondroušová

Foto: Tennis Australia a Paul Zimmer

Výsledky našich hráčů

  • Omezení provozu klubu v sobotu 23.7. spojená s akcí Oktagon 34

    Vážení členové, rádi bychom Vás informovali o omezeních provozu našeho klubu v souvislosti s akcí Oktagon 34. Tento galavečer bojových sportů se bude konat v sobotu 23.7.2022 na velkém centrálním dvorci. V pátek 22.7. dojde k uzavření pevné haly, kde vyroste zázemí akce. V sobotu 23.7. pak budou uzavřeny všechny šatny a to od 14:00. Pokud tedy budete potřebovat nějaké vybavení ze skříněk, je potřeba si ho vzít k sobě. Od 16:00 pak bude uzavřena i posilovna a klubová místnost. Otevřeny zůstávají všechny kurty v hlavním areálu i na Slavoji, bazén bude také otevřen, ale tedy po druhé hodině bez využití šaten. Umožněn bude již pouze průchod skrz vestibul na parkoviště. V neděli pak bude probíhat úklid po akci a využitelné stále nebudou kurty v pevné hale, ostatní části areálu už budou dostupné. Po víkendu by už chod klubu neměl být omezen. Předem děkujeme za pochopení

  • Ing. PETR ŠIMŮNEK byl zvolen novým prezidentem klubu

    Vážení členové klubu, oznamujeme vám tímto, že dne 22.6.2022 rezignoval na funkci člena výboru a prezidenta klubu prof. Václav Klaus. Vykonával tuto funkci po dobu 11 let, zvolení prezidentem klubu proběhlo v době, kdy byl ještě zároveň v pozici prezidenta České republiky. Výbor klubu mu za tuto práci pro I.ČLTK Praha poděkoval a vyjádřil přání, aby prof. Václav Klaus zůstal i nadále čestným členem klubu, kterým se stal v roce 1993. Do devítičlenného výboru byl jednomyslně kooptován Mgr. Martin Šustr, který již 5 let vykonává funkci manažera pro správu areálu. Na své schůzi dne 14.7.2022 výbor I.ČLTK Praha zvolil novým prezidentem klubu Ing. Petra Šimůnka, který je již 32 let členem výboru, kde zastává také funkci ekonoma klubu a současně pak působí od roku 2014 v pozici viceprezidenta CTC (Centuries Tennis Clubs) se sídlem v Lausanne.

  • BAZÉN ZNOVU OTEVŘEN

    Vážení členové klubu, minulý týden proběhla u bazénu rekonstrukce travnaté plochy. Starý a poškozený trávník byl stržen a nahrazen novým, kvalitnějším travním kobercem. Nově položený koberec však ještě potřebuje několik dní až týdnů na správné uchycení a zakořenění. I přesto pro Vás již od pondělí 18.7. bazén znovu otevíráme a zároveň Vás tímto prosíme, abyste se k travnímu povrchu chovali ohleduplně, omezili běhání dětí či posouvání lehátek, respektovali pak i častější nutnost zavlažování a tedy častěji spuštěné kropení trávy. Děkujeme za pochopení i spolupráci a budeme se spolu s Vámi těšit na nový a kvalitní trávník pro Váš zasloužený odpočinek u bazénu.

Rychlý kontakt