I. Český Lawn - Tennis Klub Praha

telefon

608 974 974

Úvodní strana » Články » Australian Open 2021
Úvodní strana » Články » Australian Open 2021

Australian Open 2021

Premiérová účast Karolíny Muchové v grandslamovém semifinále, Markéta Vondroušová zaznamenala senzační start do letošní sezóny.

Hráčka I. ČLTK Praha Karolína Muchová senzačně postoupila do semifinále Australian Open, když si postupně poradila s Lotyškou Ostapenkovou, Němkou Barthelovou, světovou šestkou Karolínou Plíškovou, Belgičankou Mertensovou a světovou jedničkou Australankou Bartyovou. 

Dvouhodinovou bitvu o postup do finále prvního grandslamu sezóny rozhodlo ztracené podání Karolíny v úvodu třetí sady. Štvanická tenistka přesto bojovala až do konce. V poslední hře za stavu 4:5 postupně odvrátila čtyři mečboly. Zároveň ale nevyužila tři šance na prolomení podání Bradyové. Svou pátou možnost ukončit zápas už Američanka využila a vyhrála 6:4, 3:6 a 6:4.

Karolína se na světovém žebříčku WTA posunula o pět příček na 22. místo!

Výsledky Karolíny Muchové na Australian Open 2021:
1.kolo Muchová - Ostapenko (LAT) 75 62
2.kolo Muchová - Barthel (GER) 64 61
3.kolo Muchová - Plíšková (CZE) 75 75
osmifinále Muchová - Mertens (BEL) 76 75
čtvrtfinále Muchová - Barty (AUS) 16 63 62
semifinále Muchová - Brady (USA) 46 63 46

kaja.jpgKarolína Muchová

Na letošním ročníku Australian Open se dařilo také Markétě Vondroušové (WTA 20), která skončila v osmifinále. V boji o postup do čtvrtfinále byla nad její síly byla tchajwanská veteránka Su-wej Sie. Jednadvacetiletá Češka podlehla stejné soupeřce taktéž zkraje roku na turnaji v Abú Zabí.

Markéta tak úspěchem na prvním grandslamu roku navázala na svou semifinálovou účast na předcházejícím turnaji WTA International v Melbourne, kde po vítězstvích nad Ruskou Grachevou, Ruskou Zvonarevou a Argentinkou Podorskou podlehla až Španělce Muguruzové (WTA 15).

maki.jpg

Markéta Vondroušová

Foto: Tennis Australia a Paul Zimmer

Výsledky našich hráčů

Rychlý kontakt