Karolína Muchová i Markéta Vondroušová ve čtvrtfinále US Open
Markéta Vondroušová i Karolína Muchová předvedly na US Open 2025 skvělé výkony, které potvrzují, že i přes časté zdravotní komplikace patří stále mezi elitní hráčky světa. Na posledním grandslamu sezóny prošly do čtvrtfinále.
Karolína Muchová vstoupila do turnaje jako 11. nasazená a hned v prvním kole se utkala s legendou - Venus Williams, která se vrátila do US Open po dlouhé pauze a startovala na divokou kartu. Karolína zvládla tento emocionálně složitý zápas a ukázala, že je připravená čelit tlaku a bouřlivé divácké atmosféře i v důležitých momentech. Američanku porazila 6:3 2:6 6:1.
V dalších kolech Karolína postupně porazila Soranu Cirsteu z Rumunska, krajanku Lindu Noskovou a Martu Kostyuk z Ukrajiny. Ve všech zápasech potřebovala tři sety a ukázala tak velkou bojovnost a dobrou kondici. Ve čtvrtfinále narazila na několikanásobnou grandslamovou vítězku Naomi Osaku, která v posledních týdnech ukazuje narůstající formu. V těžkém zápase podlehla 4:6 6:7 a skončila tak před branami semifinále.
Markéta Vondroušová vstoupila do US Open 2025 bez větších očekávání, ale rychle ukázala, že je zpět ve špičkové formě. Po dlouhém období plném problémů se zraněními, kdy vynechala řadu turnajů, přišla série vítězství, která potěšila fanoušky, její tým, i celý náš klub.
Ve 4. kole překvapila Kazašku Elenu Rybakinovou, nasazenou hráčku č. 9, kterou porazila v třísetovém boji 6:4 5:7 6:2. Ve třetím kole předtím vyřadila ve dvou setech sedmou nasazenou Jasmine Paolini 7:6 6:1.
Skvělé výkony ovšem opět zastavilo zranění. Den před čtvrtfinále cítila Vondroušová znovu problém s kolenem při tréninku a po poradě s lékařem se rozhodla zápas neodehrát. Tím US Open musela opustit těsně před čtvrtfinálovou bitvou proti nejvýše nasazené Aryně Sabalenkové. I tak je její návrat velmi dobrým signálem.
Oběma hráčkám gratulujeme k velmi úspěšnému grand slamu!
Výsledky našich hráčů
Viktor Zhuk vyhrál HM ČR v babytenise 2026, Jakub Kožuský ve finále
Ve dnech 28. února až 1. března 2026 se na kurtech SK HIT v Hradci Králové konal třetí ročník Halového mistrovství České republiky v babytenise (pro hráče do 9 let).
Karolína Muchová vyhrála tisícovku v Dauhá!
Karolína Muchová slaví největší úspěch dosavadní kariéry! Na turnaji WTA 1000 v katarském Dauhá vybojovala svůj druhý titul na nejvyšším okruhu! V sobotním finále porazila Kanaďanku Mboko 6:4, 7:5.