I. Český Lawn - Tennis Klub Praha

telefon

608 974 974

Úvodní strana » Články » MONETA Tenisová extraliga 2021
Úvodní strana » Články » MONETA Tenisová extraliga 2021

MONETA Tenisová extraliga 2021

V polovině prosince 2021 byl sehrán další ročník tenisové extraligy, ve kterém se I.ČLTK Praha umístil na děleném třetím místě.

V pražské Stromovce v úvodním zápase TK Sparta porazil I.ČLTK Praha 6:2. Za štvanický tým z důvodu bolesti zápěstí nemohla nastoupit Markéta Vondroušová (WTA 35). Druhá štvanická hvězda Tereza Martincová (WTA 48) sice nastoupila, ale také nebyla zdravotně stoprocentní, což se odrazilo i na výkonu a obrazu hry v duelu proti Viktorii Kužmové (WTA 162) 4:6, 5:7. Nejlepším zápasem dne byl duel juniorek Palicové (TK Sparta Praha, ITF 26) a Bartůňkové (I.ČLTK Praha, ITF 18) 6:4, 4:6, 7:5. Palicová vrátila Bartůňkové v dechberoucí bitvě Bartůňkové porážku z Milovic před 2 týdny.

ext.jpgV pražské skupině I.ČLTK Praha neměl lehkého soupeře ani v dalším utkání. RPM Praha měl velkou šanci zajistit si v příštím ročníku účast v semifinálové skupině a poslat do předkola štvanický tým. Ale I.ČLTK podrželi mladí. Bartůňková (WTA 537) porazila Jesiku Malečkovou (WTA 233) 6:7, 6:3, 6:1 a Velík (ATP NR) při své extraligové premiéře porazil Jeníčka (ATP 1657) 6:4, 6:4.

Více informací naleznete na www.tenisovaextraliga.cz.

Výsledky našich hráčů

  • Štvanické finále na turnaji "A" mladších žákyň

    Dvě štvanické hráčky, Kateřina Kubíková a Sofie Jiráková, se probojovaly do finále "áčka" mladších žákyň v Hradci Králové. Ve finálovém duelu byla nakonec šťastnější Kubíková, která porazila svou spoluhráčku z týmu 6:1 2:6 6:2. Jiráková si spravila chuť ve čtyřhře, kterou ovládla spolu s Kristýnou Nikodymovou.

  • Kubíková ovládla sérii Czech - Polish Friendship Tour

    Série česko-polských turnajů Czech - Polish Friendship Tour 2024, které se zúčastnilo celkově 75 hráček z obou zemí, vyvrcholila finálový turnajem v Ostravě. Kateřina Kubíková ovládla část turnaje děvčat a stala se celkovou vítězkou celé série. V turnaji téměř nezaváhala. Jedinou třísetovou bitvu svedla se svou deblovou partnerkou Denisou Dudlovou, která v konečném pořadí celé série skončila na fantastickém druhém místě. Bronzovou příčku zaujala Beata Marešová.

Rychlý kontakt