I. Český Lawn - Tennis Klub Praha

telefon

608 974 974

Úvodní strana » Články » Emily Bukalová zlatá na OH mládeže, Filip Wollner získal stříbro
Úvodní strana » Články » Emily Bukalová zlatá na OH mládeže, Filip Wollner získal stříbro

Emily Bukalová zlatá na OH mládeže, Filip Wollner získal stříbro

Emily Bukalová a Filip Wollner zaznamenali velký úspěch na Olympiádě dětí a mládeže. Bukalová si z dvorců na pražské Spartě odváží zlatou medaili, Wollner získal stříbro.

Emily Bukalová 06_2026.jpg
Praha hostila tento týden Olympiádu dětí a mladeže a součástí her byly také tenisové soutěže. Zlaté medaile ve dvouhrách vybojovali Benjamín Řehoř z Plzeňského kraje a Emily Bukalová z Jihomoravského kraje.

Dvouhru chlapců ovládl Benjamin Řehoř z Plzeňského kraje, který jako nejvýše nasazený porazil v souboji o zlato štvanického Filipem Wollnerem, který reprezentoval hlavní město Praha. Duel se protáhl na tři sety a Řehoř nakonec zvítězil ve třech setech 7:5, 4:6, 6:1. Druhou stříbrnou medaili získal Filip Wollner po boku Adama Zikmunda ve čtyřhře.

Turnaj dívek vyhrála hráčka I.ČLTK Praha Emily Bukalová (2013), která reprezentovala Jihomoravský kraj, jelikož do letošní sezóny hrála za SK Tenis Tišnov. 

Bukalová zvládla všechny zápasy bez ztráty setu. Porazila přitom o rok starší hráčky Štěpánku Kolaříkovou, Andreu Novotnou, Lisu Michnu a Soniu Maturovou. Ve finále pak zdolala dvakrát 7:5 Enolu Fiedlerovou z Jihočeského kraje. Ke zlatu přidala Bukalová ještě stříbro ze čtyřhry, kde po boku Vanessy Balej nestačila na dvojici Sára Špačková, Ema Vomelová.

Oběma našim hráčům gratulujeme!

Výsledky našich hráčů

Rychlý kontakt